O nás

O nás

Dobrý den, 

vítáme Vás na webových stránkách CHS Magic Dash.

Jsme rodina se 3 dětmi (Kristýna, Ondřej a Andrea).

Nejstarším členem v naší CHS je Casius Zdenbeky Czech.

Zabýváme se chovem stafordšírských bulteriérů a kontinentálních buldoků. Stanice nese jméno po našem prvním   pejskovi - stafbulíkovi Dashovi,který bohužel v červnu 2004 přešel přes Duhový most. Pro jeho nezapomenutelnou povahu,přátelství a sportovní nadšení jsme na jeho poctu ještě téhož roku založili a pojmenovali CHS.

Za Dashe děkujeme manželům Vávrovým - CHS Ze smiřické zahrady.

A jak to vše začalo? V roce 2002 jsme se rozhodli pořídit si psího kamaráda. Zaujalo nás plemeno stafordšírský bulteriér, proto jsme chtěli o něm zjistit co nejvíce informací. Tak jsme se vypravili na výstavu a následně i do CHS - ze Smiřické zahrady, kde se nám moc líbilo. Původně jsme sice uvažovali o štěňátku, ale shodou okolností v této chovatelské stanici čekal na nového pánečka krásný osmiměsíční pejsek Dash. Zalíbil se nám natolik,že další víkend jel Dash s námi domů .Byl to magický den,plný radosti a velkého štěstí.

Díky Dashovi jsme se seznámili s ostatními pejskaři a začali se věnovat i výcviku ( Dash úspěšně složil zkoušky ZOP,ZPU1,ZZO,BH ).Ještě téhož roku jsme si pořídili fenku Chensie ( Umbru Hanvoj ) a začali jsme uvažovat o chovu SBT. Postupně se naše psí smečka rozrostla o další stafbulíky a to nás přimělo přestěhovat se z bytu v Brně do rodinného domečku v Dražůvkách u Kyjova.

Další historie CHS se začala psát po narození naších dětí. Právě Kristýnka si moc přála mít svého malého pejska.A tak jsme se dostali v roce 2010 k plemeni portugalský podengo, kdy do naší chovatelské stanice přibyla fenka Branco Barboleta Farafara (Tessie). Tessie měla jeden vrh, další vrhy portugaláčků neplánujeme.  Tessie je skvělý parťák našich dětí, dobře vychází i s ostatními psy naší CHS a je výborná "tetička" a opatrovatelka štěňat našich odchovů.

V roce 2011 jsme si splnili jeden veliký sen. Jedná se o kontinentálního buldoka. Do tohoto plemene jsme se doslova zamilovali - jak se říká "láska na první pohled". Kontinentální buldok je povahově obdobný jako stafordšírský bulteriér. Jen s rozdílem, že je doma více klidnější. Venku si tato plemena mohou podat tlapky.

Pokud se budete chtít za námi někdy podívat,po domluvě je to samozřejmě možné,rádi Vás u nás uvítáme.

Rodina Šefraná - CHS Magic Dash